Sharlota #hot16challenge2

#hot16challenge2 je movement, který vznikl v Polsku za účelem pomoci potřebným v době pandemické krize. Je to čistě rapová záležitost, kdy probíhají nominace na základě kterých má rapper 72 hodin na to aby napsal, nahrál a vydal svých 16 řádků. V této chvíli je to velmi populární výzva, která v Polsku převálcovala vše napříč žánry a vydělala spoustu peněz na pomoc potřebným, kdy se díky tomu spojil rapový svět, aby pomohl.
Zde můžete v rámci toho přispět a darovat tak nějaké peníze tam, kde je to v této chvíli opravdu třeba.
www.dejmedetemsanci.cz/
Hot16challenge is an initiative for rappers and singers. Idea of the action is to record one verse including 16 bars, publish it and then nominate four more artists who have 72 hours to reply. Main goal of Hot16challenge is to activate as many artists as possible and to mobilize firstly hip-hop industry, then hopefully whole music industry to help fight COVID-19 by music.
Hot16challenge participants and their fans as well can donate to link or any charity campaign in fight with coronavirus.
Six years ago, #hot16challenge went viral as an artist-to-artist movement. Now we’re launching a sequel, but with a charitable twist and going worldwide.
Text/rap: Sharlota
Beat: Black Rose
Official Site: hot16challenge.network
Sharlota:
instagram.com/sharlotaofficial/
facebook.com/sharlotaofficial
twitter.com/sharofficial
Blakkwood Records:
www.blakkwood.com
www.blakk.market
#blakkwood #Sharlota #hot16challenge2

Komentáře