Prosazujeme ferznamka cz a dost rozkrádání peněz ve vladě, jde to z naších kapes!

podporuje takovou práci a snahu je vidět, že se lidé umí spojit v jednotě je sílá a dost rozkrádání peněz ve vladě jde to z naších kapes!
Za jeden víkend a zdarma. Vývojáři spustili systém, za který chtěl stát utratit 400 milionů
IT systém k elektronickým dálničním známkám, na kterém v rámci tzv. hackathonu přes víkend dobrovolně pracovalo 60 programátorů, je dokončen. Oznámil to večer hlavní organizátor akce Tomáš Vondráček. Stát za systém původně chtěl zaplatit přes 400 milionů korun, účastníci akce ho dodají zdarma.
Organizátoři dvoudenního hackathonu v neděli před 19:00 informační systém k elektronickým dálničním známkám spustili na adrese www.ferznamka.cz V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil Vondráček. Původně chtěli systém představit už v 18:00, ale zbývalo doladit jednu část systému.
Hackathon #ZNAMKAMARADA začal v pátek v 18:00. Během neděle akci
S využíváním neznalosti zadavatele je konec
Jako motivaci lidí, kteří se zdarma zapojili do programovací akce, uvedl protest proti systému, který předražuje státní zakázky. „Využívá neznalosti zadavatelů a vede k tomu, že naše peníze, naše společné prostředky, které svěřujeme státu, aby s nimi hospodařil, končí v žumpě zakázek v rozsahu 400 milionů. A bohužel, jak jsme se v poslední době dozvěděli, ještě mnohem horších,” řekl Vondráček.
Akci považuje za signál, že takto už to dál nepůjde. „Je s tím konec. Věříme, že nastává změna, a jsme pyšní na to, že jsme mohli být součástí této změny,“ uvedl, s tím, že se ale nejedná o způsob, jakým by se v budoucnu měly dělat státní zakázky. Nicméně díky současnému očekávání veřejnosti by se zakázky měly kalibrovat na úplně jinou úroveň než doposud.
Nejde jen o e-shop
„Nejedná se pouze o jakýsi e-shop na nákup dálničních známek. To samozřejmě je součástí, a jak už bylo řečeno, tuto část jsme vyvinuli dokonce dvakrát. Je to ale hlavně tento core systém, který integruje všechny další potřebné systémy ve státní správě k tomu, aby to celé mohlo fungovat,“ přiblížil Vondráček víkendovou práci vývojářů.
Na základní vrstvu je možné se napojit z jakéhokoliv dalšího e-shopu, z čerpacích stanic, z jakéhokoliv call-centra, ale i z jakékoliv aplikace mobilního bankovnictví.
Iniciátor hackathonu Tomáš Vondráček
Programátoři během hackatonu vyvinuli 12 z celkem 14 funkcionalit, které má systém obsahovat, zbylé dvě musí stát vysoutěžit extra, neboť se v nich pracuje s utajovanými informacemi.

Organizátor hackatonu Vondráček: Politici jsou úplně v šoku
Hackathon je akce, při které vývojáři ve vymezeném čase pracují na řešení konkrétního problému nebo na vytvoření zadaného softwarového projektu. Vyvíjený systém by podle organizátorů mohl být náhradou za zakázku na IT, jehož dodavatelem měla být za 401 milionů korun firma Asseco Central Europe. Stát však zakázku zruší.

Komentáře